Kaip pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata?

Mokesčių pakeitimai 2014

Nuo 2014 metų sausio 1 dienos įsigalioja gyventojų pajamų mokesčio 6 straipsnio 3 dalies pakeitimas, kuris skamba taip: „3. Pajamų mokesčio 5 procentų tarifas taikomas individualios veiklos pajamoms, taip pat ne individualios veiklos pajamoms, gautoms pardavus ar kitaip nuosavybėn perleidus netauriųjų metalų laužą, jeigu iš šių pajamų neatskaityti šio Įstatymo 18 straipsnyje nustatyti leidžiami atskaitymai, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos.“

Kitaip sakant, gyventojų pajamų mokesčių lengvata galite pasinaudoti iki 2013.12.31 dienos priduotam metalo laužui. Nuo 2014.01.01 netauriųjų metalų laužui taikomas 5% GPM kuris negrąžinamas. 15% GPM galima susigrąžinti už 2013 ir už ankstesnius metus (2012, 2011, 2010…).

Ką Jums reikia padaryti?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus apie priimamas gyventoju pajamų mokesčių deklaracijas,  Jums reikės pateikti šią deklaraciją savo rajono mokesčių inspekcijai.

Dažniausiai https://deklaravimas.vmi.lt puslapyje tuo metu jau būna suformuota preliminari deklaracija kurią reikia tik peržiūrėti, suvesti trūkstamus duomenis, atsispausdinti ir pateikti.

Pateikti galima ir elektroninę deklaraciją tame pačiame https://deklaravimas.vmi.lt puslapyje.

Apie tinkamą deklaracijos užpildymą Jus geriausiai pakonsultuos VMI specialistai trumpuoju telefono numeriu 1882.